31. 7. 2020

Fyzické testy i teoretické prověrky. Rozhodčí se připravují na novou sezónu

Fyzické testy na tartanovém oválu a pak prověrky z teorie a znalosti pravidel, které před novou sezonou po dvou letech tradičně doznávají několika kosmetických úprav. 

Rozhodčí z profesionálních soutěží v letní pauze mezi sezonami v Praze podstupují na pražském Strahově svůj tradiční rituál, který je na programu vždy dvakrát během kalendářního roku.

Kondiční FIFA test dnes na stadionu Přátelství zvládli všichni rozhodčí, před novou sezonou je tak připraveno 35 hlavních rozhodčích a 46 asistentů – mezi nimi také deset „nováčků“, kteří mohou v elitních soutěžích dostat šanci.

Po zvládnutí fyzických prověrek je nutné během pátku absolvovat také pravidlový test. Obě splněné záležitosti jsou podmínkou pro zařazení na listinu pro profesionální soutěže.

 

Rozhodčí tak mají během pátku a soboty nabitý program. Předseda pravidlové komise Jiří Kureš je seznámí se všemi novinkami, které se promítnou již do nové sezony.

Členka komise rozhodčích UEFA a FIFA Dagmar Damková bude hovořit o tematice VAR a sudí čeká také analýza vybraných herních situací z nedávno skončených domácích elitních soutěží.

 

Seminář rozhodčích (Praha, 31. 7. 2020)

Složka dokumentů:

Změny FIFA 2019/2020 od 1. 8. 2020

Složka dokumentů:

Oběžník č.20 2020 Počet střídání